Ten wpis kieruję tym razem do naszych najmłodszych harcerzy, którzy już 24 stycznia pojadą na swoje pierwsze harcerskie zimowisko. Niestety nie mogę Wam towarzyszyć, nad czym ogromnie ubolewam, ale pomyślałam, że niczym dobry duszek podzielę się z Wami odrobiną mojej harcerskiej wiedzy dot. zimowisk harcerskich, a dokładniej jak się do nich porządnie przygotować, aby wrócić z wszystkimi kończynami i bez nosa ala Rudolf.

• Pakowanie- czyli co bierzemy, czego nie bierzemy i dlaczego

– Bierzemy:

1. Plecak – wielkość w zależności od potrzeb każdego z osobna. WALIZKOM MÓWIMY STANOWCZE HARCERSKIE NIE!
  2. Śpiwór (puchowy) i karimata – choć jesteśmy harcerzami i podłoga nam nie straszna, to po całym dniu atrakcji jednak miło jest otulić się ciepłym śpiworkiem.
  3. Mundur – z dumą nosimy nasze barwy i pokazujemy całemu światu nasze piękne Pi-mundurki.
  4. Menażka, kubek i niezbędnik (sztućce).
  5. Ręcznik, kosmetyki (tak…mydło też).
  6. Legitymacja szkolna.
  7. Ubrania, w tym minimum 2-3 pary spodni, podobna ilość ciepłych swetrów, ciepła kurtka, czapka, szalik, minimum dwie pary ciepłych (najlepiej narciarskich) rękawiczek, gruba piżama.
  8. Buty zimowe (najlepiej treki) i druga para na zmianę. Kapcie.
  9. Latarka, śpiewnik, poradnik, przybory do szycia, kompas.
  10. Mały plecak na podręczne rzeczy (z przekąską na drogę w środku).

Uwaga! Audycja zawiera lokowanie produktu!

Co poleca druhna Lena? Jedyne w swoim rodzaju, ciepłe, wygodne, stylowe…

SKARPETY GÓRALSKIE!

- Nie bierzemy:

1. Wartościowych przedmiotów typu odtwarzacze MP3, tablety, PSP, laptopy, itp. – mam nadzieję, że nie przeszło Wam to nawet przez głowę, szczególnie jeżeli chodzi o te 3 ostatnie.
  2. Niebezpiecznych rzeczy, np. dużych noży, petard, itp.
  • Jak się pakujemy?

pako.h1

Pamiętajcie – zbiórka 24.01 o godzinie 14.20 pod sklepem Carrefour w Sopocie (obok Dworca Głównego SKM Sopot).

Do zobaczenia i miłej zabawy! :-)

Jedna odpowiedź do wpisu “Zimowiskowy poradnik – czyli druhna Lena dobry duszek”

1. Drużynowa pisze:

Dziękujemy. Ten post jest nieoceniony <3