Po weekendzie i o następnej zbiórce

Jesteśmy już po kolejnym weekendzie pełnym wyzwań i przygód.

W sobotę rano odbyła się akcja zarobkowa na nasz obóz.

W tym czasie druhowie Ziemowit i Kosma Kotłowscy brali udział w Mistrzostwach Pływackich ZHP w Bydgoszczy.

Jak  informuje mama chłopacy wrócili cali i zadowoleni. Ziemek zdobył srebrny medal, a  Kosma zajął 8 miejsce (zapewne w grzbiecie). Atmosfera była radosna, a wyjazd udany.

10173708_781153161902808_6046698020937685205_n

W sobotę wieczorem drużynowa i przyboczna Aneta udały się na wieczornicę. Zorganizowaną przez namiestnictwo wędrownicze, w czasie jej trwania dyskutowano nad Prawem Harcerskim.

naramiennik2Natomiast w  niedziele  nasze przyboczne i drużynowa uczestniczyły w warsztatach wędrowniczych które prowadził Wiewiór i Kaczor z referatu wędrowniczego.

W najbliższą sobotę nie ma zbiórki.

Poświęćmy ten czas na pomoc rodzicom i przygotowanie duchowe do obchodzenia świąt.

Wszystkich chętnych harcerzy zapraszamy do wspólnego poświęcenia pokarmów w sobotę.

Spotykamy się o 11.30 pod kościołem św. Jerzego w Sopocie w mundurach i z koszyczkami.

Po poświęceniu pokarmów zapraszamy na herbatę w harcówce.

Zastęp NIMBUS w między czasie zajmie się stworzeniem swoich znaczków zastępu i dokończeniem proporca:)