ZS nr 5 w Orłowie

Od kwietnia 2015 r. nasza drużyna zaczęła działać w ZS nr 5 w Orłowie.

Przy szkole odbywają się zbiórki harcerskie (dla dzieci 9-13 lat), w każdy WTOREK od 16.30 do 18.00. Zbiórkę zaczynamy i kończymy przed wejściem do szkoły, a podczas ich trwania jesteśmy w budynku szkoły lub w terenie zależnie od zaplanowanego przebiegu zajęć.

Poza zbiórkami we wtorek dzieci mogą uczestniczyć w naszych SOBOTNICH zbiórkach w Sopocie ul. Haffnera 55 między 10.00-12.30.

W czasie roku szkolnego planujemy także wycieczki i biwaki w weekend, a w wakacje obóz pod namiotami w Bieszczadach.

pi.nabor

JAK ZOSTAĆ JEDNYM Z NAS?

Po prostu przyjdź na zbiórkę!

WTOREK 16:30 pod szkołą (ul. Orłowska 27/33)

Napisz do nas i dowiedz się więcej!

www.facebook.com/3.14sdh

Przystąpienie do drużyny polega na regularnym uczęszczaniu na zbiórki. Zbiórka to kilka godzin kiedy drużyna spotyka się  i działa razem. Zbiórki prowadzi drużynowa, przyboczni lub pod ich nadzorem zastępowi.

Kadra…

Na zbiórce zawsze jest dorosły instruktor.
Zastępem z Orłowa opiekuje się och. Marta Kuternoga.
Marta to bardzo ambitna, pogodna, zorganizowana i doświadczona harcerka.
Na zbiórkach będzie dzieliła się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Więcej o kadrze drużyny w zakładce KADRA.

Na zbiórkę

Co tydzień  czeka nas moc przygód!
Bądź gotów na każdą z nich!

Na zbiórkę ubieramy bojówki i inne ubrania w kolorach lasu, nadające się do pobrudzenia lub zabieramy mundur harcerski. Informacje o najodpowiedniejszym ubiorze można uzyskać na wcześniejszej zbiórce.

Warto też mieć ze sobą dobrze wyposażony plecak:

• drugie śniadanie/ przekąskę
  • picie
  • scyzoryk lub finka
  • kompas
  • notatnik
  • śpiewnik
  • przybory do pisania
  • ciepła bluza lub kurtka przeciwdeszczowa

Surviwal, szyfry, podchody,  świeczkowiska -z takim ekwipunkiem będziesz gotowy na wszystko! :)