Historia Drużyny

3,14 Sopocka Drużyna Harcerska oficjalnie istnieje od 11.11.2005 roku.
Jednak nasza historia zaczyna się w sierpniu 2005 r. po powrocie dh. Wojtka z kursu drużynowych po którym odbyło się pierwsze spotkanie dotyczące planów rozpoczęcia działalności drużyny. Pierwszy nabór odbył się 7 września 2005 roku przy pomocy wsparcia z 20 SDH oraz 7 SDH. Dzięki temu naborowi na pierwszą zbiórkę, która odbyła się 10.09.2005 przybyła liczna grupa potencjalnych harcerzy.
11 listopad jest dla nas ważną datą ponieważ tego dnia drużyna została zatwierdzona rozkazem Komendantki Hufca.
Od tego czasu drużyna aktywnie działała. Jeździliśmy na rajdy, biwaki,obozu. Zdobywaliśmy kolejne nagrody i wyróżnienia.
Nasza historia pędzi dalej, 14 lipca 2012 r. obowiązki drużynowego od dh. Wojciecha Papaja przejmuje druhna Julia Ostrowska, powstały nowe zastępy Pulsar i Nimbus oraz cały czas dochodzą nowi harcerze i harcerki. Jesteśmy w pełni sił i działamy dalej, cały czas przy szkole nr 7 w Sopocie.
Rok harcerski 2014/15 to kolejny krok w historii – Zdobyliśmy Chorągwiane Honorowe Miano Drużyny Grzesiakowej, zdobyliśmy Puchar Baden-Powella, próby harcerskie ukończyli kolejni harcerze. W czasie Zimowej Akcji Szkoleniowej hufca której komendantką była nasza drużynowa patenty przybocznych zdobyły 3 osoby oraz jedna osoba zastępowego.  W maju powstał kolejny zastęp – tym razem w Orłowie. Nasza drużyna uczestniczyła w XXXI Rajdzie Rodło w czasie którego zdobyliśmy 1 i 3 miejsce na trasie harcerskiej.

Oby tak dalej…