OBÓZ

dojazdOBÓZ HARCERSKI W BIESZCZADACH

? informacja dla rodziców i opiekunów

 

Organizator: Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Sopot, Al. Niepodległości 679, tel. 58 551-00-36,  e-mail: sopot@zhp.pl.

 

Miejsce: Stanica Chorągwi Dolnośląskiej ZHP w Czarnej, Czarna 10, 38-710 Czarna, woj. podkarpackie (www.czarna.zhp.pl)

Termin: 12-27 lipca 2015

Wyjazd i powrót: dokładne godziny zostaną podane najpóźniej na 14 dni przed wyjazdem na stronie www.sopot.zhp.pl.

 

Zakwaterowanie: Zakwaterowanie w namiotach typu ?10? i ?NS?, osobno chłopcy, osobno dziewczęta, na łóżkach polowych (kanadyjka) wyposażonych w koc i materac. Należy posiadać własny śpiwór. Baza posiada umywalnie dostępne całą dobę, prysznice dostępne co drugi dzień i toalety typu Toi-Toi.

 

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie w stołówce + podwieczorek. Na wycieczki zapewniony będzie suchy prowiant.

 

Karta uczestnika wraz z warunkami uczestnictwa: każdy uczestnik ma obowiązek wypełnić kartę i dostarczyć ją do siedziby hufca lub do drużynowego w nieprzekraczalnym terminie do 31 maja 2015. Kartę można pobrać u drużynowego, w siedzibie hufca lub ze strony www.sopot.zhp.pl.

 

Koszt: Pełen koszt obozu wynosi 1100zł (jeden tysiąc sto złotych 00/100) dla członków ZHP oraz 1200zł (jeden tysiąc dwieście złotych 00/100) dla osób niezrzeszonych w ZHP i stanowi koszt przygotowania (w tym śródrocznej pracy hufca), przeprowadzenia i rozliczenia Harcerskiej Akcji Letniej.

Termin wpłat mija 31 maja 2015. Po 31 maja cena wzrasta o 50zł.

Wpłat należy dokonywać na rachunek bankowy Hufca ZHP Sopot mBank 49 1140 2017 0000 4402 1306 8480, tytułem ?Harcerska Akcja Letnia imię i nazwisko dziecka?.

Na wniosek zainteresowanego wystawiamy faktury VAT w terminie do 7 dni od daty dokonania wpłaty. W tym celu prosimy wypełnić odpowiednią rubrykę w karcie kwalifikacyjnej uczestnika.

Rodzeństwa: Zniżka dla rodzeństw zrzeszonych w ZHP wynosi 100zł od osoby.

oferta

 

Program obozu: Obóz będzie prowadzony przy wykorzystaniu harcerskiej metody wychowawczej. Obóz będzie zbudowany przez samych uczestników, będą odbywać się również biwaki z nocowaniem poza terenem bazy oraz wiele innych atrakcji.

 

Opiekunowie: kadrę obozu stanowią wolontariusze ? instruktorzy Hufca ZHP Sopot. Jeden dorosły opiekun z odpowiednimi uprawnieniami przypada na 15 dzieci i młodzieży powyżej 10 roku życia oraz na 10 dzieci poniżej 10 roku życia. Opieka jest zapewniona przez całą dobę. Na terenie bazy będzie dyżurować pielęgniarka.

Na obozie należy przestrzegać przepisów bezpieczeństwa, odpowiednich regulaminów oraz Prawa Harcerskiego, o czym uczestnicy zostaną szczegółowo poinformowani.

NIE NALEŻY ZABIERAĆ: wartościowych rzeczy (biżuteria, tablet, mp3-player itp.), niebezpiecznych przedmiotów (dużych noży, petard itp.) i telefonów komórkowych (nie będzie możliwości ładowania). Prosimy nie pakować się w walizki.

 

Zalecenia dotyczące stanu zdrowia dziecka i podawania leków prosimy odnotować w karcie kwalifikacyjnej i omówić z opiekunami przy wyjeździe. Informujemy, że przejazd odbędzie się pociągiem oraz autokarem.

 

Dodatkowe informacje będą dostępne na stronie internetowej hufca: www.sopot.zhp.pl w zakładce: Obozy, biwaki, wyjazdy / Obóz Hufca 2015.

 

Przykładowy spis ekwipunku:

§  Śpiwór (+ ew. jasiek)§  Karimata / alumata§  Mundur harcerski i beret

§  Mały plecak o pojemności min. 30L (na wycieczki)

§  Buty sportowe i turystyczne (najlepiej wodoodporne)

§  Strój sportowy

§  Kurtka przeciwdeszczowa

§  Strój kąpielowy

§  2 ręczniki

§  Ciepły ubiór (sweter/bluza/polar, długie spodnie)§  Odpowiednia ilość bielizny osobistej, piżama§  Przybory do mycia

§  Przybory do pisania, szycia

§  Latarka

§  Menażka, kubek, sztućce (niezbędnik)

§  Czapka lub chustka na głowę od słońca

 

Zostaw odpowiedź