Rekonstrukcja historyczna

Rekonstrukcja Wydarzeń Powstania Warszawskiego jest wydarzeniem skierowanym, do członków Sopockich Organizacji Pozarządowych, w tym również harcerzy.

Rekonstrukcja w pierwszej części odbywać się w formie czterech warsztatów panelowych z przedstawicielami środowisk kombatanckich we wrześniu 2011. Treści poruszane na warsztatach będą się kształtować następująco:

–          Początek wojny i zejście do podziemia ? reguły Armii Krajowej i Państwa Podziemnego

–          Walka w konspiracji ?  struktura organizacyjna oraz szkolenie żołnierzy

–          Wielkie akcje Armii Krajowej ? omówienie oraz wybranie akcji do rekonstrukcji

–          Odprawa ? Przygotowanie merytoryczne do rekonstrukcji akcji

W drugiej części – wrzesień-październik 2011 – przeprowadzona będzie rekonstrukcja konkretnej, wybranej przez uczestników akcji AK. Forma drugiej części przeprowadzona zostanie z zastosowaniem nowoczesnych środków pozoracji oraz replik broni ? sprzętu paintballowego.

Przed główną rekonstrukcją przewidujemy przeprowadzenie treningu. Podczas rekonstrukcji będzie realizowany materiał fotograficzny i video. Po zakończeniu wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty poświadczające uczestnictwo w projekcie.

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana wzięciem udziału w projekcie oraz spełniasz poniższe warunki:

W projekcie brać mogą udział:

–          Członkowie i liderzy Sopockich Organizacji Pozarządowych do 25 roku życia

–          osoby uczące się lub studiujące

–          osoby czynnie zainteresowane historią Polski XX wieku

–          osoby deklarujące przekazywanie poznanej wiedzy w swoim otoczeniu

To zgłoś się w terminie do 31 sierpnia na adres mailowy :

syndykat.sopot@zhp.net.pl lub zadzwoń pod numer 510982876

————————————————————————-

Warsztaty panelowe już za nami, teraz nadchodzi czas na rekonstrukcję !

„Kulminacyjnym momentem projektu będzie przeprowadzenie rekonstrukcji jednej z akcji Armii Krajowej ? żywej lekcji historii, dzięki której cała wiedza teoretyczna oraz postawy prawdziwych uczestników walk zostaną jak najwierniej oddane. Późniejszemu rozpowszechnianiu wiedzy będą służyły powstałe materiały multimedialne .”

Jeśli chcesz wziąć udział w tym wydarzeniu i jesteś członkiem jednej z sopockich organizacji pozarządowych, to zgłoś swój udział i rekonstruuj razem z nami !

Osoby mogące przystąpić do projektu to:

-          Członkowie i liderzy Sopockich Organizacji Pozarządowych do 25 roku życia-          osoby uczące się lub studiujące

–          osoby czynnie zainteresowane historią Polski XX wieku

–          osoby deklarujące przekazywanie poznanej wiedzy w swoim otoczeniu

Przed główną rekonstrukcją przewidujemy przeprowadzenie treningu – będzie to dobra szansa, na pogłębienie kontaktów, oraz rozpoznania poziomu zarówno dla uczestników, jak i sztabu organizatorów.

Podczas głównej rekonstrukcji uczestnicy posługiwać się będą atestowanym sprzętem zapewniającym maksimum bezpieczeństwa. Podczas rekonstrukcji będzie realizowany materiał fotograficzny i video. Po zakończeniu wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty poświadczające uczestnictwo w projekcie.

Zgłoszenia w terminie do 1 października 14 października (ten termin nie gwarantuje czynnego udziału w rekonstrukcji) na adres mailowy :

syndykat.sopot@zhp.net.pl lub zadzwoń pod numer 510982876

phm. Wojciech Papaj

Koordynator Projektu

Jedna odpowiedź do wpisu “Rekonstrukcja historyczna”

1. Maciek pisze:

„- osoby deklarujące przekazywanie poznanej wiedzy w swoim otoczeniu”
    czyli prawie każdy ?