Kategoria : Sprawności

zbiĂłrka

Czuwaj!

Dzisiejszą zbiórkę, poświęconą, jak zapowiadaliśmy, Robertowi Baden-Powellowi rozpoczęliśmy tradycyjnie pod szkołą o 10.00. Brzydka pogoda nie odstraszyła szóstki młodych harcerzy przed przybyciem, z czego niezmiernie cieszyliśmy się ja, Aneta, Daria, Mona, Julka i Jędrek. Po zagraniu w kilka pląsów podzieliliśmy się na dwie grupy, według zastępów. Chłopcy ruszyli szukać punktów na których mogli dowiedzieć się czegoś o bohaterze naszego spotkania, a dziewczynki zostały przeze mnie przeszkolone w zakresie znaków patrolowych i topograficznych, co było jednym z moich zadań do sprawności Topografa. Bardzo dziękuję Julce i Magdzie za pomoc :-)

IMG_0194

Po przejściu powyższej trasy udałyśmy się do Ujurki, gdzie czekały na nas starsze dziewczyny. Aneta omówiła całe umundurowanie, a następnie poinstruowała nas jak należy składać mundur. W między czasie dołączyli do nas chłopcy. Przyszła kolej na trochę informacji o Baden-Powellu. Wspólnymi siłami omówiliśmy jego życie i osiągnięcia, a następnie zorganizowaliśmy mały quiz, aby zobaczyć ile wiedzy pozostało naszym młodym harcerzom w głowach. Nie obyło się również bez śpiewania. „Chusty” to kolejna pozycja, która trafiła do naszych śpiewników.

Zbiórkę zakończyliśmy pod szkołą ok. 12, na usilną prośbę męskiej części zebranych, kolejnym pląsem.

Dziękuję w imieniu reszty organizatorów zbiórki za przybycie i przypominam, że spotykamy się dopiero za dwa tygodnie z powodu święta zmarłych.

Czytaj dalej…

Rozkaz L.2/ 2013

 

Sopot, 05.03.2013 r.

Związek Harcerstwa Polskiego

Drużynowa

3,14 Sopockiej Drużyny Harcerskiej

?Syndykat?

 

Rozkaz L. 2/2013

1.  Decyzją Rady Drużyny przyznaję dh. Lenie Kuklińskiej sprawności:

– Gimnastyczki *

– Kuchcika*

– Łazika *

– Młodej pływaczki *

– Igiełki *

 

2.  Otwieram okres próbny dh. Franciszkowi Grzonce  na funkcji Proporcowego Drużyny i równocześnie zobowiązuje do realizacji zadań próby.

 

Czuwaj!

sam. Julia Ostrowska